برگه واقعه نگاری

 

                                                   نمونه واقعه نگاری

نام و نام خانوادگی دانش آموز: ***          آموزشگاه: ***          پایه: اول ابتدایی

تاریخ واقعه نگاری: 11/9/89        محل واقعه: کلاس درس

الف) شرح واقعه:

    علی رضا با اینکه دانش آموز باهوشی است اما در کلاس از هر چیز کوچکی می ترسد، به عنوان مثال امروز دوستش با در آوردن صدا او را می ترساند. ( کلاس درس )

     وقتی به سمت علی رضا می روم و از می خواهم که سوالی را جواب دهد یا کتاب کارش را ببینم، دستش را جلوی صورتش می گیرد و بعد از اینکه مطمئن شد کاری با وی ندارم به سوالم جواب می دهد. ( کلاس درس )

     امروز در زنگ تفریح او را دیدم که با بچه های دیگر همبازی نبود و جلوی پنجره کلاس ایستاده بود. عموما صدای جیغ او را در حیاط مدرسه می توان شنید. ( حیاط مدرسه )

     هنگامی که از وی درخواست می کنم برای جواب دادن سوال جلوی تخته حضور پیدا کند خیلی دیر می آید، همچنین ژست محتاطانه ای به خود می گیرد. ( کلاس درس )

    

ب) تعبیر و تفسیر:

     حالات این دانش آموز نشانه ای از ترس، درون گرائی و یا احساس حقارت است. مشکل او ممکن است ریشه خانوادگی داشته و یا مربوط به دوران کودکی وی باشد.

ج) پیشنهادات:

  • پیشنهاد می شود در اولین فرصت از والدین علی رضا برای حضور در مدرسه دعوت به عمل آید و با آنها صحبت شود تا مشخص گردد که آیا این رفتارها در خانه نیز وجود دارد و در مورد علل رفتار تحقیق شود.
  • با سایر معلمان، معاونین و مربی پرورشی که او را می شناسند، گفتگو شود.
  • مشاوره با علیرضا در خصوص شناخت مشکل او و تلاش در جهت رفع آن؛ مثلا از بین بردن ترس در قالب بازی (از علی رضا می خواهیم که با در آوردن صدا دوستانش را بترساند.)
  • چنانچه با اقدامات انجام شده نتیجه ای گرفته نشد با هماهنگی خانواده نزد مشاور متخصص ارجاع شود.

 

/ 1 نظر / 350 بازدید
مسعود

كسب درامد ميلوني از پيشبيني فوتبال پيشبيني كنيد ميلونر شويد ايا ميدانيد سايت bwin روزانه 5000000000 تومان جايزه به كاربران خود پرداخت ميكند شما هم ميتوانيد هر هفته برنده جايزه 1000000000 ريالي باشيد اطلاعات بيشتر www.pishbini.loxblog.com