مالمیر
 
قالب وبلاگ

تکالیف درسی

تکلیف: در واقع فراهم کردن موقعیتهای مناسب است که در آن دانش آموز به تقویت و بسط دانشها و مهارتهای خود می پردازد که می تواند در کلاس درس، مدرسه؛ کارگاه، کتابخانه، آزمایشگاه و ... و یا در منزل باشد.

گرچه معلم در هنگام ارائه تکلیف، مستقیما قصد ارزشیابی از دانش آموز را ندارد اما به راحتی می توان تصور کرد که محصول این فعالیت هر چه باشد، منبع مناسبی برای کسب اطلاعات از وضعیت یادگیری دانش آموز است.

تکالیف درسی از منظر تعداد دانش آموزان درگیر:

— تکالیف عمومی: تکالیفی که برای تمامی دانش آموزان کلاس در نظر گرفته می شود.

— تکالیف گروهی: فعالیت گروهی در کلاس درس امروزه بسیار مور اقبال معلمان است.

—  تکالیف انفرادی: این تکالیف بر اساس شناخت معلم از ویژگیهای دانش آموز ارائه می شود. وجود تفاوتهای فردی دربین دانش آموزان، این دسته از تکالیف را ضروری می نماید.

 

تکالیف درسی از نظر محتوا

الف- تکالیف تمرینی

              ب- تکالیف آماده سازی

                         ج- تکالیف بسطی و امتدادی

                                               د- تکالیف خلاقیتی

نکته :انتخاب نوع تکیف بستگی به روش تدریس و ارزشیابی معلم دارد.

 

[ ۱۳٩٠/٧/۱٦ ] [ ٩:٢٩ ‎ب.ظ ] [ سرگروه آموزشی پایه سوم ابتدایی شهرستان الشتر نصرت الله صالحی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

متولد سال 1347 از روستای مالمیر شهرستان الشتر آموزگار پایه سوم ابتدایی سرگروه پایه سوم راهنما ارزیاب قران پایه سوم *************************** مدرس ریاضی چهارم ابتدایی، مدرس دوره های ضمن خدمت فارسی بخوانیم وبنویسیم پایه های دوم وسوم وچهارم وفارسی های جدید دوم وسوم وششم ابتدایی و...... *********************** زندگی باید کرد گاه با یک گل سرخ گاه با یک دل تنگ گاه با سوسوی امیدی کمرنگ زندگی باید کرد گاه با غزلی از احساس گاه با خوشه ای از عطر گل یاس زندگی باید کرد گاه با ناب ترین شعر زمان گاه با ساده ترین قصه یک انسان زندگی باید کرد گاه با سایه ابری سرگردان گاه با هاله ای از سوز پنهان گاه باید روئید از پس آن باران گاه باید خندید بر غمی بی پایان لحظه هایت بی غم روزگارت آرام
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

متحرک کردن عنوان اهنگ کد ساعت
تصویر متحرک پرچم و.. کد دیکشنری حدیث